Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -magazín

Akcie Facebooku se propadly o 25%. Týden ve světě

ECB ponechala sazby beze změny
Inflace bude v eurozóně zvýšena déle, než se původně předpokládalo. Lednová data ukázala 5,1%, což je nejvyšší hodnota od začátku měření v roce 1997. Růst inflace je prioritně způsoben růstem cen energetických komodit – ropa, zemní plyn, elektrická energie. Zadruhé jsou to narušené dodavatelské řetězce, které vytvářejí tlak na růst cen finálního zboží a služeb. Přímý růst cen energetických komodit činil přibližně polovinu inflačního přírůstku za leden. Růst evropské ekonomiky by měl být v prvním čtvrtletí utlumen. Inflace by měla zůstat vyšší iv nejbližším období, pokles lze očekávat ve druhé polovině roku 2022. Růst mezd je utlumený, což znamená, že ECB nebude tak tlačena k růstu úrokových sazeb. Guvernérka Lagardová potvrdila, že lednový růst inflace byl překvapivý a EU už není v nízkoinflačním prostředí. Růst úrokových sazeb bude následovat až poté, co se ukončí nákup dluhopisů.

Akcie Facebooku se propadly o 25%. Týden ve světě

Meta Platforms (Facebook) se propadl o 25 %
Čistý majetek Marka Zuckerberga klesl o 30 miliard. USD poté, co se akcie Facebooku propadly o 25%. Investoři houfně prodávali po zprávě o výdělcích, které byly horší, než se očekávalo. Společnost Meta, dříve Facebook, uvedla, že konkurenti jako je TikTok, požírali její příjmy a počet uživatelů na stránce sociální sítě klesl poprvé v historii. Společnost také přiznala, že nová pravidla Apple v privátní politice budou stát Metu přibližně 10 miliard. USD. Akcie společnosti ve čtvrtek na začátku obchodování klesly o 25% na 243,82 USD za akcii. Pokles snížil tržní kapitalizaci společnosti Meta o přibližně 230 miliard. USD. Jedná se o jeden z největších denních poklesů tržní kapitalizace v historii amerických společností. Tato skutečnost zmenšila také zhruba o 30 miliard. USD majetek Marka Zuckerberga, který klesl na zhruba 92 miliard ze středečních 121 miliard. USD.

Dollar banknotes falling out of the upside down piggy bank

Akcie Facebooku se propadly o 25%. Týden ve světě

Před námi jsou klidné dny
Nový týden přinese jen málo zásadních výsledků. Poslední dva byly nabity zasedáními hlavních centrálních bank, daty inflace či výsledky z trhu práce. I z toho důvodu tento týden očekáváme jen lednovou inflaci z USA. A pokračování výsledkové sezóny amerických společností za 4Q, která by se měla blížit do finále. Jiné výsledky, které by měly zásadnější vliv na trh, v kalendáři absentují.

Nejnovější články

- Reklama -pr článek

Další články autora

Stay on op - Ge the daily news in your inbox