Jak na vrásky kolem úst? Předtím, než podstoupíte estetický zákrok, se vyplatí vyzkoušet tyto věci

Po očním okolí je to právě okolí úst, které prozrazuje, že stárneme. Dá se s tím poprat přírodní cestou a oddálit stárnutí?

obličejová gymnastika
Účinný trend, který nás nestojí ani cent a nedají na něj dopustit ženy z celého světa. Přesto se však najdou i takové, které o obličejové gymnastice neslyšeli. Jednoduché cvičení, které jsou zaměřeny na posilování obličejových svalů, mají za úkol dodat naší pleti potřebnou elasticitu a udržet mladistvý vzhled. Mimické cvičení, které je třeba opakovat několikrát denně (pozn. Redaktora, naše svalstvo v oblastí obličeje je nejvíce vytížené, a tak ho třeba o něco více “ přitvrdit “), jsou důležitou mdle i pro celebrity jako Jennifer Aniston a Cindy Crawford. A ty jsou přece dokonalým důkazem toho, že mládí se dá skutečně prodloužit.

Jak se tedy konkrétně zaměřit na ústní vrásky? Využijte lehký cvik s názvem O. Kromě toho, že je výborný na redukci linek a vrásek kolem vašich rtů, postará se o zvednutí a zpevnění líc a čelisti. První výsledky byste měli znát nejpozději o 10 dní.

Otevřete ústa a zuby schovejte za rty, vytvořte tvar písmene O. Napněte svaly líc a svaly kolem úst. Snažte se usmát, dokud nebudete cítit mírný tlak. Následně vydržte deset sekund. Cvik opakujte alespoň pětkrát.

Retinol jako povinná jízda
Doporučuje se používat už když máte 25 let – čím dříve, tím lépe. Retinol je spolu s bakuchiolom jednou z najpreukázateľnejších účinných látek, která se doslova postará o obnovu kožní bariéry. Zpočátku se využíval zejména při léčení akné, ale od momentu, kdy se prokázaly jeho omlazující účinky, je neodmyslitelnou součástí anti-aging. Pozor, už i při té nejnižší koncentraci třeba používat krém s ochranným faktorem, jelikož je naše pleť náchylná k pigmentovým skvrnám či spálení od slunce.

Jednou z nejčastějších chyb při používání retinolu je nepravidelnost. S retinolem je to trochu jinak, než s ostatními látkami – naše tělo si na něj vytváří toleranci. Pokud s ním přestaneme na pár týdnů, pleť rychle zapomene a bude si muset opět zvykat. A to není pro ni to pravé, ořechové.

domácí kúra
Existuje mnoho babských tipů, na které nedaly dopustit ani naše babičky. Shodují se v jednom – a to hydrataci, která je potřebná pro naše rty, ale i jejich okolí. Na to, abyste jí měli dostatek dnes stačí pravidelně užívat kyselinu hyaluronovou. Pokud se však chcete hýčkat, nebo tímto sérum nedisponujete, sáhněte po masce z medu či sladkém mandlovém oleji. Tyto potraviny slibují rychlý boost, který zpomalí nástup vrásek. Nepopírají jejich ani samotní odborníci, kteří však i v tomto případě poukazují na to, že jako dlouhodobé řešení to věru efektivní není. Za pokus a občasnou rychlou pomoc to však nepochybně stojí.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox