I řasy potřebují tu správnou péči, mění nám přece pohled!

Házíte raději pohledy romantické, nebo dramatické? Jen líčení nestačí, důležitá je i správná péče.

Představa, že za jednu noc budete mít namísto jemných nenápadných řas hustý a dlouhý závoj je sice pěkná, ale zázraky se nekonají. Přesto, právě díky séra, které řasy vyživují, budou krásnějšími – skutečně jim mohou přidat hustoptu a lesk.

Řasenky na řasy dokážou hodně, ale řasy potřebují i ​​výživu a zpevnění. To jim poskytnou kvalitní séra. Obvykle jsou složeny z hydratačních složek, jako je vitamin E nebo ricinový olej, kromě hydratovaný řasy i posilují.

I když jejich reálné neprodlouží, opticky budou vypadat zdravější, hustší a nakonec i déle. Obvykle si to nevšimne, ale když řasy nemají dostatek živin, jsou podobně jako vlasy řidší, lámavější a více vypadávají.

Pevné a husté řasy potřebují čas
Kondicionéry na řasy podporují jejich pevnost, dokáží zabránit jejich lámání. Díky látkám, které obsahují řasy vypadají také hustší. Samozřejmě, jak jsme uvedli v úvodu, nemůžete čekat úspěch za jednu noc.

Vyžaduje to trpělivost. Odborníci doporučují řasové kondicionéry nanášet každý večer před spaním nebo ráno – pokud si nedáváte make-up.

V závislosti na kvalitě séra a od toho, jak vaše tělo na něj reaguje, první změny uvidíte zhruba po měsíci, v některých případech dokonce až po třech. Nebo i nikdy, pokud používáte přípravek, který nefunguje.

Jsou séra na řasy bezpečné?
Stejně jako u jiných produktů, které si dáváte na obličej a především do blízkosti očí, je vždy rozumné zkontrolovat bezpečnost výrobku. Rozhodně siahajte po ověřených certifikovaných produktech známých firem, které prošly testy (ideálně by měly být schváleny oftalmologem).

I tak však na každého mohou mít jiný vliv. Proto, ještě dříve, než si sérum nanesete na řasy, vyzkoušíte si ho nanést na pokožku. Pokud se nevyskytne nežádoucí reakce ještě udělejte test s malou dávkou séra na části řas a sledujte případné zarudnutí nebo podráždění. Pokud ho zjistíte, přestaňte sérum používat a poraďte se s lékařem.

Naštěstí při kvalitních přípravcích jsou tyto reakce vzácné – ale přece jen, každý máme jinak citlivou pokožku, nemluvě, že nyní zasahujeme velmi blízko samotné oční bulvy.

Kondicionér na řasy na lékařský předpis?
Ano, i takové existují. V případě těžké ztráty řas, pokud intenzivně vypadávají, lámou se, vám kožní lékař může předepsat léčivé sérum na recept.

Jaké látky třeba v sérech na řasy hledat?
Pokud jsou vaším cílem hustší a nadýchané řasy, vyzkoušejte přípravky obohacené o přírodní rostlinné ingredience a vitamín B5, který řasám dodá krásný lesk. Takové přípravky jsou obvykle velmi jemné i na citlivou pokožku kolem očí.

Výbornou kombinací je bambusový extrakt, biotin, peptidy z konopného semínka a ricinový olej. Vyživuje suché a lámavé řasy. Mnohé z těchto sér se používají i na obočí. Pro hezčí lesk výborně funguje také základ ze sójového oleje.

Séra pod řasenku
Existují také séra, které si můžete nanést jednoduše pod vrstvu řasenky, takže vyživují vaše řasy bez ohledu na to, zda trávíte den bez mejkapu nebo s ním. Nejdříve sérem ošetříte řasy od kořínků po konečky, necháte dvě minuty zaschnout a pak nanesete řasenku.

vyživovací řasenky
Další alternativou jsou řasenky s vyživujícím účinkem. Technicky jsou sice řasenky se vším co k nim patří, ale obsahují výživné a ochranné látky jako séra. Vybírejte si řasenky s extraktem ze zeleného čaje a hydratačním ricinovým olejem.

Pokud potřebujete rychlé řešení, zkuste magnetické řasy. Nevíte, jak si je nasadit? Nevadí, vizážistka Veronika Vargová vám ve videu ukáže, jak na to:

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox